Первісна. Дорога на Тір Мінеган - Страница 134


К оглавлению

134

Ще до того, як кабріолет рушив, натовп на площі слухняно розступився, щоб дати дорогу. Коли вони проїжджали, чоловіки вигукували вітання, жінки кидали квіти, а дітлахи з веселими криками бігли за екіпажем. Ґвардійці ні в що не втручалися, не перешкоджали людям висловлювати свою радість, а просто їхали попереду кабріолета, як почесний ескорт.

Так само було й на всіх вулицях — незвично широких, обсаджених обабіч деревами, за якими стояли старовинні, але нітрохи не пошкоджені часом будівлі. Вони не тулилися одна до одної, як в інших містах, бо від самого дня свого заснування Абервен будувався широко й вільно, без намагання заощадити місце і запхати якомога більше всього в межі, окреслені фортечним муром — якого, власне, тут ніколи й не було. Відьми мали в своєму розпорядженні набагато дієвіші засоби захисту від ворогів, і всі потенційні вороги про це знали, тому за тринадцять з гаком століть, що минули від часу утворення Відьомської Держави Тір Мінеган, не знайшлося жодного полководця, який наважився б напасти на острів.

Через великі розміри Абервена поїздка від порту до середмістя зайняла майже дві години, і Ейрін уже втомилася махати рукою народові, що вітав її вздовж усього шляху. Та врешті кортеж проминув останню вулицю, Белах-на-Ґвайр, і виїхав на площу, з трьох боків оточену спорудою відьомського палацу Тах Ерахойд. Перш ніж вийти з кабріолета, сестра Кейліон, яка всю дорогу розпитувала Ейрін про її дитинство і жодним словом не обмовилася про Первісну Іскру, сказала:

— Зараз Бронах проведе тебе до твого помешкання. Розмістися там, відпочинь, а після обіду з тобою зустрінеться Рада Найстарших. Ми надішлемо тобі запрошення.

— Я з нетерпінням чекатиму, найстарша сестро, — чемно відповіла Ейрін.

Кейліон поблажливо всміхнулася:

— Тобі не конче щоразу називати мене найстаршою, дитино. Я вже й так бачу, що ти шануєш мій вік. Просто „сестри“ буде досить.

— Добре, сестро.

Попрощавшись, Кейліон попрямувала до головного входу, а Бронах повела Ейрін у південне крило палацу — Тах Ерахойд за формою нагадував літеру „h“, і в його довшому крилі, південному, містилися особисті покої всіх відьом, крім найстарших, що мешкали в північному.

Дорóгою їх нагнала зграйка малих сестер, що прибули слідом за ними. Вони явно мали намір скласти для Ейрін почет, проте Бронах рішуче з цим не погодилась і суворим тоном наказала їм іти до головного корпусу й готуватися там до післяобідніх занять. Ображені в своїх найкращих почуттях, дівчата попленталися далі коридором, а Ейрін із Бронах вийшли на сходи і стали підніматися нагору.

— Мені ця малеча вже в печінках сидить, — поскаржилася Бронах. — Ну, нічого. За місяць у мене починаються іспити, і цього разу я їх точно складу. Хоча б для того, щоб позбутися мороки з меншенькими сестричками. А тоді гайну собі на Абрад, тільки мене тут і бачили. Спершу поїду в Катерлах, трохи погостюю в кровних родичів, бо племінники з племінницями мене вже зачекались. А потім подамся в довгу-довжезну подорож. Хоч, мабуть, не таку довгу, як Івін.

До появи Ейрін, Бронах мала найзнатніше походження з усіх теперішніх відьом. Її батьком був Фіннаган аб Кохран, ґраф Ейгайнський, який свого часу мало не став королем Катерлаху, але в запеклій боротьбі програв Енгасові аб Брайту. Він помер чотири роки тому, переживши свого єдиного сина Ґарета, і наступним ґрафом став його внук, Кохран аб Ґарет.

— Я зустрічалась у Тахріні з твоїм старшим небожем. Він справив на мене приємне враження, — сказала Ейрін. На другому поверсі вона збиралася звернути в коридор, оскільки знала, що саме тут розташовано покої менших сестер, проте Бронах продовжувала підніматися сходами. — А куди ми йдемо?

— До твого помешкання, куди ж іще. Шаннон написала, що ти любиш висоту, от я й оселила тебе на сьомому поверсі. Чи вона помилилася?

— Ні, все правильно. Та хіба я не повинна до шістнадцяти років жити в покоях менших?

— Взагалі, так. Але найстарші наказали вже зараз відвести тобі окреме житло. Мовляв, однаково через чотири місяці мусиш переселятися… Хоч я певна, що насправді причина в іншому. Ти ж і сама бачила, як реагують на тебе малі, а оселити вас разом означало б цілковито віддати їх під твою владу.

Ейрін скрушно зітхнула:

— Я зовсім не хочу цієї влади…

— Але маєш її, — розсудливо зауважила Бронах. — І з цим нічого не вдієш.

Піднявшись на сьомий поверх, вони рушили коридором у західному напрямку. Вздовж правої стіни тяглися широкі вікна, що виходили на двірську площу, а ліворуч були двері покоїв із золотими табличками, де вказувались імена мешканок. Утім, тричі на їхньому шляху трапилися таблички без написів.

— У Тах Ерахойді чотириста шістдесят вісім відьомських помешкань, — пояснила Бронах. — Тому сестри, яким минає шістнадцять, завжди мають вибір, де оселитися. Так само й ти, якщо тобі тут не сподобається, зможеш підшукати щось краще. Хоча це гарне місце — посередині крила, неподалік головного корпусу. І на сусідок не будеш нарікати, бо обидві зараз на Абраді і поки не думають повертатися.

Біля помешкання Ріани вер Шонаґ їх випередили четверо лакеїв з валізами, що належали Ейрін. Дійшовши до наступних дверей, слуги в очікуванні зупинилися. Бронах ствердно кивнула їм, вони хутенько позаносили речі до середини, потім уклонилися відьмам і, переконавшись, що ніяких інших розпоряджень не буде, забралися геть.

— До речі, про слуг, — сказала Бронах, провівши лакеїв поглядом. — У твоєму помешканні щодня прибиратимуть, твій одяг пратимуть і прасуватимуть, мінятимуть постільну білизну, а як захочеш, приноситимуть тобі сніданок, обід та вечерю. Проте доглядати за собою, зокрема вдягатися й роздягатися, ти мусиш сама. Розумію, для тебе це незвично, ти ж бо зростала принцесою, але в нас так заведено. Відьми не мають особистої прислуги.

134