Первісна. Дорога на Тір Мінеган - Страница 105


К оглавлению

105

Чутки, що на півдні Катерлаху з’явився відьмак, поширилися Тахріном ще наприкінці літа, коли в Державній Канцелярії було зареєстровано акти про передачу двох маєтків з відьомських земельних володінь у Бренанову власність. Уже тоді серед шляхти стали подейкувати, що відьмак недарма оселився саме в їхній країні, де верховна влада не передається в спадок, а кожного наступного короля обирає Рада Лордів, на яку мають великий вплив відьми. Після звістки про заручини Бренана з Ґвен, відьмака з відьмачкою, такі розмови вже вийшли за межі вузького кола вельмож і стали гуляти всім містом. Перспективи майбутнього царювання в Катерласі відьмака з далекого та страшного Лахліну і відьмачки, що за народженням була івидонською шляхтянкою, обговорювали всі городяни, від багатих купців та впливових цехових майстрів до слуг і чорноробів. Усупереч Бренановим побоюванням, вони найменше переймалися його незнатним походженням — та й, власне, мало хто в це повірив, тож поголос швиденько приписав йому батька-лорда і матір-леді, страчених на Лахліні через те, що народили відьму з відьмаком. Також для них не важило, що він чужинець, бо, зрештою, вся вища знать була для простого люду чужинцями, представниками окремого народу за назвою „вельможі“. Певна річ, для самих вельмож походження мало велике значення, проте його геть-чисто перекреслював факт належності Бренана до відьомської спільноти, ще й до дюжини відомих історії чоловіків-відьмаків, шестеро з яких були королями, один — імператором, а решта — князями.

Про все це Ейрін довідалася з листів Шаннон вер Давнайг — наймолодшої з шести відьом, що гостювали при королівському дворі в Тахріні. Двадцятип’ятирічна Шаннон була поки єдиною, з ким Ейрін реґулярно листувалася, і їхнє спілкування розпочалося ще на третій день після нападу чорних. Тоді чимало сестер, зачувши про те, яким дивовижним чином Ейрін здобула практичні знання з чарів, просто не змогли в це повірити і — хто через Шайну, хто через Етне, хто через Мораґ, — звернулися до неї з проханням власноруч надіслати листа для підтвердження. На кілька перших таких звернень Ейрін відповідала окремо, та потім їй стало шкода марнувати час, щоразу відволікаючись від занять із Ґвен для написання чергового листа, і вона зробила заготовку:

Шановна сестро ………… !
...

Своїм листом підтверджую, що опанувала поштові чари. Це можуть засвідчити індивідуальні характеристики мого плетива, які не збігаються з характеристиками сестер Шайни вер Брі, Етне вер Рошін і Мораґ вер Дерін. Сподіваюсь, я правильно визначила напрямок, і мій лист дійде до тебе.

З повагою та сестринською любов’ю,

Ейрін вер Ґледіс.

Потім просто переносила текст на чистий аркуш, вписувала ім’я сестри і надсилала їй листа. Інших відьом така відповідь цілком задовольняла, а от Шаннон знову написала Мораґ і зробила зауваження, що Ейрін повелася нечемно, бо не додала до листа свого маґічного знаку. На це Ейрін трохи роздратовано відповіла, що досі не бачила такої потреби, та раз Шаннон наполягає, вона наклала на десяток чистих аркушів чари чекання і надсилає їй пов’язаний з ними маґічний знак. У своєму наступному листі, вже адресованому безпосередньо Ейрін, Шаннон вибачилася за настирливість і пояснила, що просто заінтриґована появою Первісної Іскри, в чиє існування раніше не вірила. Її надзвичайно цікавило, що думає сама Ейрін про ту розмову між своєю Іскрою та Ґвениним відбитком, оскільки версії, викладені Шайною, Етне та Мораґ дуже різнилися. Відтоді вони почали листуватись і швидко переконалися, що попри десятирічну різницю у віці мають багато спільного. Ейрін з великим нетерпінням чекала на зустріч із Шаннон і сподівалася, що в її особі знайде ще одну подругу серед відьом…

Нарешті вулиця закінчилась, і вони виїхали на центральну площу міста — Імператорську. Ця назва збереглася ще з тих давніх часів, коли Тахрін був столицею могутньої імперії, яка включала в себе теперішні Катерлах, Торфайн, Лидав та більшу частину Майнану, західні терени Івронаху й Тір Алминаху, а також південь Коннахту і Лойгіру. По той бік площі, за білокам’яною стіною в два людські зрости, височіло мармурове громаддя палацу Рінанхар, головної резиденції катерлахських королів. Його найвищі вежі та вкриті позолотою бані було видно ще на під’їзді до Тахріна, а в міру того, як загін наближався до Імператорської площі, очам відкривалися дедалі нижчі поверхи споруди. Лише завдяки цьому Ейрін змогла стримати захоплений вигук, коли осягнула поглядом увесь Рінанхар, порівняно з яким решта палаців, що їх вона бачила в своєму житті, видавалися мало не крихітними халабудами. Це був не просто палац, а цілий архітектурний ансамбль, що складався з кільканадцяти окремих будівель, поєднаних між собою численними ґалереями, наземними та підземними переходами. Назва палацу походила від Ріх на н-Ярхар — Володар Заходу; так у сиву давнину називався побудований на цьому місці замок, який став північно-західним форпостом людства в боротьбі проти панування демонів та чудовиськ. Теперішній Рінанхар вважався одним з двох найбільших палаців на всьому Абраді, а другим був Мор Кашал в Ейнаху, столиці Ґулад Хамрайґу. Суперництво між ними тривало з перемінним успіхом уже не одне століття, проте й катерлахці, й хамрайґці, виходячи зі своїх власних методик вимірювання розміру, катеґорично стверджували, що саме палац їхнього короля завжди був найбільшим.

Ейрін із задоволенням відзначила, що Бренан тримається досить упевнено, хоча й відчувалося, що він приголомшений величчю Рінанхару. Либонь, ніяк не може уявити себе господарем такого палацу і зараз думає про те, що утнув дурницю, дозволивши Шайні, Ґвен та їхнім подругам-відьмам втягти його в змагання за катерлахський престол. Утім, Ейрін знала, що він не відмовиться — бодай через кохання до Ґвен…

105