Побачивши Шайну, Фіннела привітно всміхнулась їй і сказала щось Ронвен. Дівчинка поквапилася на кухню, вочевидь, за сніданком, а Фіннела підійшла до Шайниного столу.
— Доброго ранку, — привіталася вона, влаштувавшись навпроти. — Ти щось кепсько виглядаєш.
— Дякую за комплімент, — скривилася Шайна. — Що я в тобі найбільше ціную, це твою делікатність. Якби я проспала дев’ять годин, то була б така ж свіженька, як і ти.
— Я спала лише вісім, — заперечила Фіннела. — Навіть менше. Після всього того важко було заснути… а нічим допомогти я б однаково не змогла. У Ґвен і так вистачало доглядальниць, а коли я поткнулася до Ейрін, Мораґ попросила мене піти. Сказала, що я їй лише заважатиму, хоча в мене склалося враження, що вона намірялась наглядати за Ейрін уві сні.
Шайна кволо посміхнулася. Що ж, у спостережливості Фіннелі не відмовиш.
— Оце щойно я збиралася була зайти до Ейрін, — вела далі Фіннела, — але передумала. Боялась розбудити її — а ти ж сама знаєш, яка вона лиха, коли не виспиться. Раніше в таких випадках кидалась у мене подушками, а що тепер робитиме… До речі, як там вона?
— Десь годину тому, коли я востаннє заходила, Ейрін ще спала, — відповіла Шайна. — Мораґ сказала, що її Іскра всю ніч була стабільна, сила не виходила з-під контролю. А про щось конкретніше можна буде говорити лише тоді, коли вона прокинеться.
— А що з Ґвен?
— Здорова, але заслабка. Поранення й подальше лікування дуже виснажили її. Але вона вже прокидалася — ненадовго, перед світанком. Трохи поговорила з Етне та Ліамом, розпитувала в них, як її врятували. Виявляється, Ґвен нічого не пам’ятає про те, що з нею сталося після удару чорної чаклунки. Часом таке буває. — Шайна зробила виразну паузу, щоб привернути Фіннелину увагу. — У зв’язку з цим маю до тебе велике прохання. Якщо Ґвен звернеться й до тебе, будь ласка, не розповідай про те, що говорив їй Бренан. Розумієш, це…
Фіннела обурено пирхнула:
— Не вважай мене за малу дурепу! Звичайно, я розумію, що такі слова дівчина має почути від самого хлопця, а не в чиємусь переказі. Мені б і в гадку не спало про це розповідати.
— Тоді вибач. Але я мусила тебе попередити.
Насправді ситуація була набагато складніша, ніж уявляла собі Фіннела. Вночі Бренан розповів Шайні про свою з Ґвен розмову щодо їхнього спільного майбутнього і щиро визнав, що тепер з острахом чекає на її пробудження. Він боявся, що його передчасне освідчення відштовхне Ґвен чи, принаймні, надасть їхнім стосункам гіркого присмаку вимушеності та ніяковості. А от Шайна, яка знала свою подругу змалку, дотримувалась іншої думки. Вона вважала, що Ґвен квапливо переконає себе в тому, що поділяє Бренанові почуття, і прискорить їхній шлюб. Обидва варіанти були однаково небажані, тож навіть для самої Ґвен було на краще, що вона про все забула…
Ронвен принесла сніданок — смажене м’ясо з овочевим салатом і склянку соку з південних фруктів. Фіннела подякувала й негайно надіслала дівчинку до пральні забрати її речі, але спершу наказала переконатися, що вони гарно випрані та випрасувані. Ронвен прожогом побігла виконувати нове завдання, а Фіннела, взявшись до їжі, запитала:
— То ви не збираєтеся запрошувати її на Тір Мінеган?
Шайна заперечно похитала головою:
— Ні. Я й досі не вірю, що вона справді мала пророче видіння, та навіть коли й так, вона заслабка для нашої школи.
— Наскільки я знаю, більшість провидиць є слабкими чаклунками.
— Ми обираємо серед меншості.
— Що ж, ясно. — Фіннела замовкла, щоб розжувати й проковтнути шматочок м’яса. — Які ж ви, відьми, вперті й зарозумілі! Відмовляєтеся вірити в те, що навіть мені очевидно. Ну й дідько з вами! Все одно Ронвен поїде на Тір Мінеган. Я візьму її за покоївку.
— А навіщо?
— По-перше, мені справді потрібна покоївка, я вже втомилася робити все сама. А Ронвен, хоч і незграбна, але старанна. По-друге, мені шкода дівчинку, її тут затюкають. Нехай поїде з нами, а якщо й тоді ви не візьмете її до школи, буде служити в мене, і ми разом навчатимемось. Навіть так для Ронвен буде краще, ніж залишатись у цьому трактирі, де за неї вступається лише матір. До речі, по дорозі сюди я надибала майстра Придера, натякнула йому, що хочу найняти Ронвен, а він у відповідь натякнув, що все залежить від суми, яку я запропоную за неї. На щастя, батько дав мені вдосталь грошей.
Шайна була здивована.
— Чому ти так за неї вболіваєш?
— Та не вболіваю, просто… Просто це несправедливо! Не можна так поводитися з чаклункою. Навіть на Півдні до чаклунів не ставляться з таким презирством. Їх не люблять, побоюються, проте поважають. Я певна, що Ейрін підтримає мене, ще й запропонує розділити витрати на відступну за Ронвен. — Фіннела відсьорбнула трохи соку. — До речі, про Ейрін. Що тепер з нею буде? Її відразу зроблять повноправною сестрою?
— Аж ніяк. Сила силою, і те, що вона контролює її, дуже добре. Однак Ейрін ще мало знає і нічого не вміє, а для відьми головне не сила, а саме вміння та знання. Їй доведеться довгенько навчатися, щоб скласти всі іспити і здобути право називатися не меншою сестрою, а просто сестрою.
Фіннела відрізала ножем ще один шматочок м’яса й неквапно поклала його до рота.
— Гм, просто сестрою… От цього я не збагну. Ваше Сестринство існує вже п’ятнадцять сторіч, а ви й досі не змогли вигадати окремої назви для найбільшої ґрупи сестер. У вас є менші, є старші, є найстарші, а решта — чи то „просто“ сестри, чи „повноправні“, чи „звичайні“… Останнє навіть трохи принизливе — бо перегукується з висловом „звичайні люди“.